Jaki klimatyzator wybrać?

klimatyzatory samsung Rzeszów

Warto się dobrze zastanowić przed wyborem dobrego klimatyzatora. Obecnie są takie, które niw służą tylko do chłodzenia temperatury w pomieszczeniach. Są na rynku urządzenia, które mogą spełniać również  funkcję grzewczą. Klimatyzatory te wyposażone są dodatkowo  w pompę ciepła. Przydatne w okresach dużych zmian temperatur, jesienią czy wiosną.
Decydująć się na montaż klimatyzatora z funkcją chłodzacą, musimy wziąść pod uwagę w jakim pomieszczeniu będzie się on znajdował. Warto polecić dobór takiego urządzenia specjalistom. Fachowcy wybiorą odpowiednie miejsce montażu, tak by jego praca nie była uciążliwa dla użytkowników, jak i sąsiadów.
Do najpopularniejszych klimatyzatorów należą klimatyzatory typu split. Klimatyzatory te podzielone są na dwie części, tj jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną. Rozwiązanie takie pozwala umiejscowić jednostkę zewnętrzną z dala od przebywania ludzi. Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w układ sterujący, parownik i wentylator nadmuchowy. Jednostkę zewnętrzną tworzy skraplacz wraz ze sprężarką, który montuje się na elewacji lub dachu. Obie jednostki powinny być rozmieszczone blisko siebie, unikniemy w ten sposób skomplikowanych prac. Obecnie producenci prześcigają sie w projektowniu nowych i ciekawych formach, które idealnie wkomponowują się w nowoczesne wnętrze. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by taki klimatyzator znajdował się w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym.

Jeśli decydujemy się na montaż klimatyzatora w pokoju dziecka, powinniśmy:
- zadbać, aby różnica między temperaturą w pokoju dziecka, a tą na zewnątrz nie przekroczyła 5oC,
- pomyśleć o klimatyzatorach wyposażonych w specjalne filtry, które działają bakteriobójczo i grzybobójczo, mogą uwalniać witaminę C, niezbędną w rozwoju naszych maluchów

- by uniknąć przeziębienia, latem przy dużych upałach różnica temperatur między powietrzem w mieszkaniu,  a zewnętrznym powinna wynosić nie więcej niż 5-8oC.


Ważne jest, aby dbać o filtry – regularnie (co miesiąc) czyścić wodą z dodatkiem detergentu lub środkiem wskazanym przez producenta, a po czasie określonym w instrukcji wymieniać (przeważnie raz do roku). W bardziej zaawansowanych modelach urządzeń zapalają się lampki kontrolne, sygnalizujące konieczność wymiany filtra lub jego wyczyszczenie.
Większością klimatyzatorów, możemy kierować zdalnie za pomocą pilota lub telefonu. Dodatkowo mogą mieć wiele przydatnych funkcji tj:
- funkcje mniejszego zużycia energii- tryb oszczędny
- osuszanie powietrza (odwilżanie) - usuwanie nadmiaru wilgoci do ustawionego poziomu, przydatne zwłaszcza latem.
- automatyczne wznowienie działania- po wyłaczeniu się urządzenia z powodu braku prądu, klimatyzator sam się uruchamia
- cicha praca - zapewniona nawet wtedy, gdy wentylator pracuje na wysokich obrotach
 -tryb nocny- pracuje odpowiednio cicho, automatycznie reguluje temperature do twojego snu

JoomShaper